#WhatsInMyBag?

Tworzę markę w duchu mody zrównoważonej i bardzo istotny jest dla mnie aspekt wyboru materiałów i komponentów, z których powstają produkty Bagoo. Unikam plastiku. Jednym z naszych założeń jest transparentność pochodzenia materiałów, abyś mogła dokonać świadomego wyboru. Celem jest pokazanie nie tylko kto tworzy nasze produkty, ale również z czego one powstają. 

Skóra roślinna na bazie celulozy drzewnej

Kraj pochodzenia: Niemcy. Skóra roślinna na bazie celulozy drzewnej [inaczej Washpapa - impregnowana celuloza] zwany jest ‘wegańską skórą’, ponieważ wyglądem oraz w dotyku przypomina skórę naturalną. Posiada też podobne właściwości, jest trwała i elastyczna. Posiadane certyfikaty dają Ci pewność, że materiał jest pozyskiwany z wiarygodnych żródeł i przy jego produkcji nie wykorzystuje się żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. Nie jest też testowany na zwierzętach. Skóra roślinna na bazie celulozy drzewnej, to włókna celulozy wzmocnione syntetycznym lateksem. Jest ona odporna na wodę, nie odkształca się pod jej wpływem, nie odbarwia ani nie rozpuszcza. Jest trwała, elastyczna, miękka i lekka, a swoją wytrzymałość zawdzięcza lateksowi. Jej produkcja emituje 93% mniej CO2 niż produkcja skóry naturalnej. Ulega częściowej biodegradacji. Skóra roślinna na bazie celulozy produkowana jest na terenie Europy, a przy jej produkcji szanowane są prawa człowieka.

Skóra roślinna na bazie celulozy drzewnej- certyfikaty

Vegan

certyfikat nadany przez Vegan Society (Towarzystwo Wegańskie), co oznacza, że materiał nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego, nie jest testowany na zwierzętach oraz wolny jest od składników roślinnych, które pochodzą z upraw genetycznie modyfikowanych.

OEKO-TEX® Standard 100

gwarantuje, że jest wolny od substancji szkodliwych. Spełnia wymagania dotyczące kontaktu nawet z niemowlętami.

Forest Stewardship Council (FCS)

przyznawany jest drzewnym produktom leśnym. Dzięki niemu masz pewność, że nasze produkty zostały wykonane z surowca pochodzącego z odpowiedzialnych źródeł.

Reach (nr 1613038953-09)

przeprowadzony przez TÜV Rheinland obejmujący analizę obecności 173 metali ciężkich, który dokumentuje ich brak.

Len

Kraj pochodzenia: Belgia. Każda nasza torebka posiada podszewkę wykonaną z naturalnego lnu. Len występuje w naszej szerokości geograficznej, co sprawia, że przeważa nad bawełną, ponieważ nie wymaga transportu na dalekie odległości, tym samym pozostawiając mniejszy ślad węglowy. Len jest mocniejszy i trwalszy niż bawełna. Do jego produkcji zużywa się mniej wody i energii. Poza tym kochamy len <3, jego wygląd, biodegradowalność i naturalność. Co ważne, len nie chłonie zapachów, świetnie sprawdza się więc jako podszewka, ponieważ torebka zachowuje świeżość na dłużej. 

Zamki metalowe

Kraj pochodzenia: Polska, Chiny. W zależności od modelu torebki, metalowe zamek pochodzą z Polski lub z Chin. 

Okucia

Kraj pochodzenia: Włochy. Używane przez nas włoskie okucia są najwyższej jakości.

Taśmy bawełniane

Kraj pochodzenia: Włochy. Stosujemy taśmy w 100% bawełniane pochodzące z Włoch.

Usztywnienie dna

Kraj pochodzenia: Szwajcaria. Celuloza uzyskana z wysokojakościowej makulatury. Charakteryzuje się wysoką odpornością na zginanie oraz wilgoć.

  • Zarejestruj się

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło